000067537562760У п’ятничному номері Всеукраїнської газети «День» за 9-10 грудня 2016 року № 225-226 вийшла друком стаття ректора Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, академіка Віктора Андрущенка, присвячена 175-річчю з дня народження Михайла Петровича Драгоманова під назвою «Великий пророк-бунтівник. Михайло Драгоманов у соціокультурному просторі України та Європи».

«Політичні, культурологічні та філософські роздуми М. Драгоманова створили підґрунтя для його конструктивних побудов у царині педагогіки. Педагогічну спадщину М. Драгоманова я називаю «епохальною» саме тому, що вона витримала усілякі гоніння, пережила три епохи й постає нині у вигляді анклаву креативних ідей народності, людинолюбства, гуманізму і демократизму, які вкрай потрібні українському суспільству, яке відроджується. Вчений обстоював ідею просвітництва, спрямовану на формування національного духу українства», - наголошує в праці автор.

Відео буклет